HOME
      Mapa strony         IMIENINY:
  :  
 
 


 
 Konkurs internetowy "Dyplomacja i sprawy międzynarodowe" 2007-11-09  

 

Celem konkursu jest podniesienie wiedzy uczestników o dyplomacji i sprawach międzynarodowych, zainteresowanie tymi zagadnieniami oraz zachęcenie ich do korzystania z Internetu w celu wyszukiwania informacji.

Konkurs odbywa się w Internecie: Uczestnicy muszą posiadać lub założyć konta poczty elektronicznej, by można się było z nimi porozumiewać. Następnie muszą zarejestrować się na stronie konkursu. W Internecie będą odpowiadać na pytania (test wielokrotnego wyboru), a następnie prześlą wypełniony formularz do aplikacji internetowej, która policzy punkty.

Pytania będą dotyczyć dyplomacji, prawa międzynarodowego, stosunków międzynarodowych, geografii, słynnych cytatów, ludzi, protokółu dyplomatycznego, kultury sztuki (każdy dyplomata powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę w tym zakresie) oraz historii.

Konkurs będzie się składał z dwóch etapów (rund). W obu rundach uczestnicy będą odpowiadać na pytania (test wielokrotnego wyboru) podane na stronie internetowej konkursu. Uczniowie będą mogli wchodzić na tę stronę z każdego komputera w Polsce i na świecie.

Uczestnicy będą mieli możliwość wymiany informacji i dyskusji miedzy sobą oraz z innymi zainteresowanymi osobami.

Każdy z uczestników konkursu, który przejdzie do drugiej rundy otrzyma dyplom od Stowarzyszenia. Finaliści otrzymają nagrody książkowe. Szkoły, z których będzie pochodzić najwięcej finalistów otrzymają również nagrody książkowe przeznaczone do biblioteki szkolnej.

Wszystkie dyplomy zostaną przygotowane i rozesłane do szkół po ogłoszeniu listy laureatów konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące mi in. zasad kwalifikacji do drugiej rundy oraz nagradzania laureatów zawarte są w regulaminie konkursu.

Szczegóły na stronie internetowej pod adresem www.konkursdyplomacja.org


<- powrót        
  WYSZUKIWARKA:  


 
   Kontakt:  
 
URZĄD MIEJSKI
Rynek 1
64-200 Wolsztyn

  (068) 347 45 00
  (068) 384 27 47
  um@wolsztyn.pl

 
 
Kanał RSS:


 
  Polecamy:  
 
 
 
 
 Baza Interetowych Ogłoszeń Regionalnych

 liczba odwiedzin: 1729698      online: 12006 Mbest